סדנא למטפלים ומדריכים: שיקום האגן, מפרקי הירך ועמוד השדרה בראייה הוליסטית


מניסיוני האישי, הדרך הכי טובה להגיע להבנה אמיתית במה שקשור לגוף, היא מעשית, דרך הגוף.

במשפט אחד – מטרת הסדנא היא שתבינו איך האגן, מפרקי הירך ועמוד השדרה צריכים לעבוד ביחד, ועם כל שאר הגוף, בסביבת התרגול, הטיפול, והתנועה השגרתית בחיים.

למי הסדנא מתאימה?

למטפלים במגע, לפיזיותרפיסטים, מדקרים, מטפלים בתנועה ובכל שיטה אחרת. למדריכי פילאטיס, יוגה, חדר כושר, צ'יקונג, פלדנקרייז, אלכסנדר, מחול, וכל סוג אחר של עבודה בתרגול או תנועה.

למה צריך להבין את הדברים על הגוף שלכם?

בשבילכם באופן אישי

לא כמטפלים או מורים של מישהו אחר, אלא כמטפלים של עצמכם, כאנשים שאולי צריכים קצה חוט עם הגוף שלהם, ואולי אפילו סובלים מכאבים, איזון לא טוב ושאר בעיות – ומחפשים את הדרך הנכונה עבורכם.

כי הגוף הוא כלי העבודה שלכם

וכדאי שתהיו מיומנים בהפעלתו. כולם ירוויחו מזה, ברמה המקצועית תהיו טובים יותר, וגם ברמה האישית. וכן – הרבה מטפלים ומדריכים לא עובדים טוב עם הגוף ומשלמים על זה מחיר בשלב כלשהו בקריירה שלהם. יש דרך טובה יותר.

ככלי טיפולי ולימודי

כדי להבין את הלקוח שלכם, לאבחן אותו ולתת לו טיפול או הדרכה מתאימים יותר.

מה אני מלמד בסדנא?

אבחנה בהתבוננות ובמגע

מגיע אליכם מטופל או מתאמן. לאורך הזמן אתם רואים אותו:

  1. הולך (ונכנס אליכם לקליניקה)
  2. עומד
  3. יושב
  4. שוכב
  5. מבצע תרגילים או תנועות בהנחייתכם.

מטפלים רגילים להפיק את המידע הקליני מהמטופל כשהוא שוכב, מאמנים ומדריכים בזמן תרגול. בסדנא אני אראה מה קורה במצבי שכיבה או במצבי תרגול שונים עם האגן, מפרקי הירך ועמוד השדרה. אבל יש גם מידע קליני שימושי במצבים האחרים, וככל שתראו את העניין מיותר זויות תבינו אותו יותר טוב.

בסדנא אדגים דרך חמשת הפעולות הבסיסיות שלמעלה מה קורה באגן, עמוד השדרה ומפרקי הירך ברמות פתולוגיות שונות. האבחנה תודגם ותוסבר ע״י התבוננות ומגע.

איך יוצרים שינוי באגן, מפרקי ירך ועמוד שדרה – בתוך השלם?

המון דרכים שונות רצות היום בעולם הטיפול והתנועה בהקשר ל״תיקון״ של הגוף, אבל מעט מאוד מתוכם באמת עובד מתוך הסתכלות הוליסטית. אפילו במחוזות הרפואה ההוליסטית נדיר למצוא הוליזם אמיתי של תנועה: איך כל החלקים צריכים לעבוד יחד.

פה נכנסת הייחודיות של שיטת אלכסנדר: קואורדינציה של כל חלקי הגוף יחד, שמושגת בעזרת תקשורת מרמת התודעה, המוח, מערכת העצבים – אל הגוף. זאת בניגוד לשליטה האוטומטית אליה אנחנו רגילים, אשר יוצרת כיווצים מידיים בשרירים חיצוניים, חוסר הרמוניה, וחוסר יכולת ליצור תהליך של שינוי לאורך זמן.

השליטה בגוף מרמת המוח המודעת, מאפשרת לנו לנהל את כל רקמות התנועה יחד, ולבנות יציבות במבנה חדש שמתחדש ונושם בכל רגע ורגע.

כדי להבין איך האגן, מפרקי הירך ועמוד השדרה פועלים יחד, ואיך הם משפיעים על שאר הגוף, נעבוד בסדנא על השליטה המודעת, ונראה מה התוצאות שהיא יוצרת בשטח, מול התוצאות שמתקבלות מהדרך ה״ישנה״, בתוך הסיטואציה הטיפולית או בתרגול – ובתוך כל מצבי האבחנה שצוינו קודם: עמידה, ישיבה והליכה.

פתולוגיות רלבנטיות לאגן, עמוד שדרה ומפרקי ירך

  1. שלל בעיות אורטופדיות: גב תחתון, סיאטיקה, בעיות יציבה, כל הכאבים סביב האגן, במפרקי ירך, וגם במפרקי הרגליים האחרים, בעיות שריריות, חוסר יציבות ושיווי משקל ועוד ועוד. אלו הבעיות העיקריות שאני מטפל בהן מדי יום בקליניקה שלי.
  2. פתולוגיות פנימיות של ה״מחמם התחתון״ או האזור התחתון – טבור ומטה. עידוד התנועתיות באזור, דרך העצמות, השרירים ומערכת העצבים, אנחנו מעירים את האזור לתקשורת מודעת של המטופל איתו, ומחזקים את האזור דרך עבודה מתמשכת בקליניקה.
    ברמה האנרגטית – אנחנו מעירים ויוצרים תנועה של הצ׳י בדאן-טיאן התחתון, ההארה, הליבה או core, שמות שנים לאותו אזור – המרכז האנרגטי התחתון של הגוף.
  3. חוסר התקרקעות – מתח שרירי שמוחזק בכל מיני מקומות בגוף. דרך שחרור האגן והבאת הגוף לאיזון מחודש, המתח יכול להתנקז לקרקע, והתקשורת עם הקרקע להתחזק.

מתי, כמה, איפה

אין מועד כרגע לסדנא. אם אתם מעוניינים להירשם למפגש הבא, צרו איתי קשר.

עלות: 150 ש"ח.

להרשמה: 0544-757110 או ליצור קשר כאן.