סדנת מבוא לשיטת אלכסנדר: להיות המטפל של עצמך

למי מיועדת הסדנא?

הכוונה בסדנת מבוא היא לתת לכם מושג ותחושה מה זו שיטת אלכסנדר כפי שאני מלמד אותה, כצעד ראשון לפני תהליך פרטני של שיעורים שתוכלו לקחת איתי בהמשך.

מה קורה בתהליך פרטני ומה אפשר לצפות ממנו?

הרעיון המרכזי פה, הוא שהמצב שלכם היום, הוא תוצר של שנים רבות של אורח חיים מסוים, דפוסי תנועה ויציבה מסוימים והתנהגות מסוימת. השיטה ואני נותנים לכם כלים חדשים שיאפשרו לכם לשנות את הדפוסים האלה, את הגורמים למצב, ולהיזכר בדרך טובה יותר וטבעית יותר להשתמש בגוף, משהו שטבוע בנו מלידה ושכחנו אותו עם השנים.

עם הזמן ואם תאמצו את הדרך הטובה הזו, אנחנו מצפים לשיפור של המצב הגופני שלכם. זה מדד ראשון להצלחה.

הכלים שתקבלו הם כלים לכל החיים, אשר כולנו יודעים, רצופים עליות ומורדות. גם בהמשך הדרך, יהיה לכם את הידע הגופני שיאפשר לכם להתנהל באופן טוב יותר ויוביל אתכם למקומות טובים יותר. זה מדד שני להצלחה, משמעותי אפילו יותר: הידע הזה מאפשר לכם להיות המטפלים של עצמכם, ויותר מדויק מזה, לחיות באיזון המתאים כך שלא תזדקקו להיות המטפלים של עצמכם.

למי מיועדת שיטת אלכסנדר?

לאנשים שסובלים מבעיות גופניות

למי שסובל מבעיה גופנית מבנית, בעיית יציבה, יציבות או שיווי משקל, בעיות עמוד שדרה, גב או צוואר, דלקות שרירים כרוניות, בעיות מפרקים, בעיות נשימה, תחושת כבדות וחולשה גופנית, חוסר אנרגיה ועוד.

לאנשים שמחפשים פתרון ארוך טווח לבעיות שלהם

ניסיתם שיטות כמו פיזיותרפיה, טיפולים במגע, דיקור, כירופרקט ועוד – והגעתם רק להקלה זמנית. אתם מעוניינים לקחת חלק מרכזי בשיפור המצב שלכם, לא רק שיעשו לכם משהו או שיתנו לכם תרגילים. אתם רוצים לקחת אחריות על המצב ולהיות המטפלים של עצמכם.

לאנשים שיושבים שעות ארוכות מול מחשב

אתם מבינים את ההשלכות הבריאותיות של ישיבה ממושכת, אתם רוצים לשפר את אופן הישיבה שלכם, וכל מה שאתם רואים באינטרנט מרגיש כמו קצה הקרחון. זה נכון. אני יכול להראות לכם את הקרחון במלואו.

לאנשים שמחפשים דרך עדינה והדרגתית

לשפר את מצבכם מתוך פיתוח של הקשבה לגוף ולקצב הריפוי הטבעי שלו. אתם לא מעוניינים לדחוף את עצמכם, אלא להזמין את הגוף לשחרר מתחים לא רצויים ולחזק את המקומות הנכונים באופן שלם ומאוזן שיבנה קואורדינציה של כל חלקי הגוף יחד.

לאנשים שעושים פעילות גופנית ורוצים להבין איך ולמה עושים, לא רק מה עושים.

נמאס לכם להרגיש כמו תוכים שלא מבינים מה הם עושים, ואתם רוצים לדעת איך עושים פעילות גופנית מכל סוג שהוא, תרגיל או תנועה, טוב יותר, בטוח יותר, מעמיק ושלם יותר.

לאנשים שעוסקים בתנועה או בטיפול

ורוצים לקבל הבנה מעשית של הגוף, מתוך תפיסה שיקומית, בריאותית והוליסטית, ולא תחרותית. בעיניי, אנשי תנועה וטיפול צריכים להכיר ולדעת את הגוף שלהם ברמה גבוהה, לשפר את התפקוד התחושתי שלהם, ללכת בדרך אותה הם מלמדים או לפיה הם מטפלים – וזו דרך המודעות. שיטת אלכסנדר מאפשרת לנו לפתוח את קווי התקשורת עם הגוף, עם עצמנו, ולנוע בכיוון של צמיחה והתפתחות אינסופית.

מה נעשה בסדנא?

מטרת הסדנא היא לתת לכם תחושה ראשונית ומפגש עם אופי העבודה שלי בשיטה, תוך כדי לימוד העקרונות הבסיסיים של התקשורת המודעת עם הגוף אותם השיטה נותנת.

נבין את מבנה הגוף הבסיסי שלנו

אף אחד לא לימד אותנו איך הגוף שלנו בנוי ברמה הבסיסית ביותר בעזרתה אנחנו שולטים בגוף, וזה כולל גם אנשי מקצוע מתחום הטיפול או התנועה. אני אראה איך אנחנו ״חוטאים״ למבנה שלנו, ואיך לתקן את עצמנו לפי המבנה הטבעי של הגוף.

נבין איך ליצור זרימה טובה יותר בגוף

איך ליצור זרימה שמחברת בין חלקי הגוף שלנו ומפיחה רוח חיים בכל המקומות התקועים שלנו? איך להפיג מתחים? איך כבדות גופנית הופכת לקלילות?

איך ״מכבים״ את ההרגלים האוטומטיים שלנו?

איך אפשר לשלוט בגוף ממקום אחר ולא מכיווץ מהיר ושגוי של השרירים הלא נכונים? בסיטואציות הכי רגילות של חיי היום יום.

נעבוד בתוך מצבים פשוטים ובסיסיים:

ישיבה, עמידה, הליכה, שכיבה.

הסדנא הקרובה – איפה, מתי ומה העלות

ביום שני, 13.11, בין השעות 19:00-21:30.
מרים החשמונאית 27א, קומת מרתף, מרכז ״רפואה שלמה״.

במפגש הקרוב – 3 משתתפים לכל היותר.
עלות: 150 ש״ח.

להרשמה צרו קשר כאן או שלחו לי הודעה 0544-757110.