שיטת אלכסנדר וצ'יגונג נפגשות על המכשירים של פילאטיס

אני לא יודע איך ומה תירגלתם בעבר, אבל אני בטוח בדבר אחד: השיעור שאני מעביר על המכשירים שונה ממה שעשיתם עד כה. במשפט אחד, זו הבנה מעמיקה של תנועה מתוך כל מה שלמדתי: שיטת אלכסנדר, צ'י-גונג, פילאטיס ועוד. ואני מפרט:

למי זה מתאים?

לאנשים במצב תפקודי תקין עם בעיות גופניות כרוניות (מפורטות למטה), ולאנשי פילאטיס ותנועה שרוצים להעמיק בהבנת הגוף והתנועה – דרך המכשירים.

לסובלים מבעיות גב תחתון. הקשר בין הרגליים, האגן והגב הוא מפתח ביצירת ומניעת בעיות גב תחתון, והמכשירים מאפשרים עבודה יסודית מאוד על העניין הזה בדיוק. אם יש לכם כאבים אקוטיים או גב תפוס, סביר שנתחיל בסדרת טיפולי מגע או שיעורי אלכסנדר בסיסיים כדי ליצור בסיס טוב לתהליך השיקומי. לאחר שתגיעו להקלה נוכל להתחיל לעבוד על המכשירים (עוד פרטים למטה).

לסובלים מבעיות מפרקים. העבודה על המכשירים היא כלי מדהים לשחרור וחידוש הזרימה בתוך מפרקי הירך, הברכיים והקרסוליים.

לסובלים מבעיות גמישות. שחרור המתח מהמפרקים ואיזון שרירי טוב יותר יאפשרו לכם להגיע לטווחי תנועה גדולים יותר בחיים ובתרגילים שאתם עושים. אתם יכולים להיות גמישים יותר בלי להתאמץ ולקרוע את עצמכם, מתוך עבודה חכמה.

לבני נוער עם בעיות יציבה או בעיות שלד ושריר.

לקשת רחבה של בעיות נוספות מתחום היציבה, שלד ושריר, לשחרור התקיעות הגופנית והנשימתית ועוד.

לאנשי ונשות פילאטיס, ולאנשי תנועה שרוצים להעמיק בהבנת הקשר בין התנועה הפנימית והחיצונית (עוד פרטים למטה).

במה זה שונה מ"פילאטיס מכשירים"?

לפי שיטת אלכסנדר, את מעט התנועות שאנחנו עושים בחיי היומיום, אנחנו עושים בעזרת אוסף קטן של הרגלים. וגם כשאנחנו עושים תרגילים מסובכים או פעילות גופנית – עדיין אנחנו משתמשים באותם הרגלים. זה ארגז הכלים שלנו, ואנחנו רגילים להשתמש בו.

דפוסי התנועה שלנו יכולים להביא אותנו לסבול מכאבים ובעיות, וכשאנחנו משנים אותם, אפשר להגיע לשיפור משמעותי בהרגשה ובבריאות הכללית. תנועה טבעית והרמונית שמורה אי שם ב-DNA שלנו, ואנחנו מסוגלים לנער את האבק מעלינו ולמצוא את הזיכרון הזה בתוכנו.

ברוב שיעורי הפילאטיס שהכרתם עד כה אתם עובדים בקבוצה, המדריכה אומרת לכם מה לעשות – ואתם עושים. "לעשות פילאטיס" וללכת הביתה. אצלי זה אחרת: התרגילים הבסיסיים הם אותם תרגילי פילאטיס, אבל הגישה והדרך שונות.

אם אתם רוצים להבין יותר טוב את שיטת העבודה שלי – תוכלו למצוא בבלוג פוסטים שכתבתי לגבי העבודה על המכשירים.

למה שיעור פרטי?

אני מעודד אתכם לחשוב ולהבין את דפוסי התנועה שלכם, להיזכר בתנועה הטבעית וההרמונית שנולדתם איתה, ולתרגל אותה על המכשיר, כל אחד ואחת בקצב שלו. רוב השיעורים פרטיים בדיוק מהסיבה הזו, כדי לאפשר לי ולכם להגיע להבנה מעמיקה של דפוסי התנועה והמחשבה שלכם. בקבוצה זה לא מתאפשר לרוב.

היתרון הגדול של הרפורמר הוא התרגול בשכיבה: הוא מאפשר לנו לעשות דברים שקשה לעשות בעמידה, אבל מטרת התרגול בשכיבה הוא להביא את השיפור לעמידה, לישיבה ולתנועה בחיי היום יום. בעזרת שיטת אלכסנדר אנחנו נחבר את מה שלמדתם על המכשיר כדי לשפר את דפוסי התנועה היומיומיים שלכם.

העמקה לאנשי פילאטיס ותנועה

רקדנים, אנשי פילאטיס, מורים לאלכסנדר ופלדנקרייז, אומני לחימה ומתרגלי תנועה מכל סוג יכולים להרוויח המון ממיזוג השיטות על המכשירים של פילאטיס. 

אם אתם רוצים לפגוש את התנועה הפנימית ההוליסטית ממקום אמיתי וספונטני, הנה כמה נושאים שתפגשו בשיעורים אצלי: לפגוש את המרכז בתוך התמונה השלמה, להתעמק בהבנת המפרקים, הקואורדינציה והתקשורת שבין חלקי הגוף, איזון שרירי נכון, שימוש נכון בכוח מהמרכז והבאתו לקצוות, ניקוי מתח וכוח עודף מהגפיים, הבנת הקשר בין המוח והגוף: כיוון וכוונה, הקשר בין נשימה והמרכז, ואין לזה סוף בעצם… 

זה היופי בלמידה הפנימית של התנועה. אין לה התחלה וסוף, היא מעגלית ואינסופית.

שילוב בתוך מסלול שיקומי-טיפולי עם שיטת אלכסנדר, טיפול במגע וצ'יגונג

תשאול ואבחנה הם השלב הראשון עם כל אדם שמגיע אלי. עם השנים צברתי מספיק כלים אשר מאפשרים לי גמישות יצירתית בתהליך הטיפולי-לימודי.

אנשים במצב אקוטי וקושי תפקודי רציני לרוב יתחילו בסדרת טיפולים במגע על בסיס הרפואה הסינית. עם ההקלה במצב, אפשר לעבור לשיעורים בשיטת אלכסנדר, ולעבודה על המכשירים. כל מקרה נמדד לגופו. שיטת אלכסנדר מאפשרת לי לעבוד בכל מסגרת שאני רוצה, על מכשירי פילאטיס, בריצה או הליכה, ישיבה או עמידה, עם משקולות ובכל פעילות אחרת.

בהתאם לאופי ולרצון שלכם, אפשר לשלב את כל השיטות והפעילויות האלה בשיעורים. העיקר הוא יצירת תקשורת טובה יותר עם הגוף, ושיפור של התפקוד היומיומי שלכם עושה את ההבדל הגדול שאליו אתם חותרים.

אודותיי

שמי יואב טלר, אני מורה לשיטת אלכסנדר, ועברתי הכשרה ייחודית על מכשירי פילאטיס בבית ספרה של גלית זייף, לפני יותר מעשר שנים. עם השנים למדתי גם צ'י-גונג, שיאצו, ורפואה סינית.

בעבודתי השוטפת כמורה ומטפל, אני עוסק הרבה בבעיות אורטופדיות, יציבה וכאב, ביישום עקרונות המבנה , הזרימה והתנועה בסביבה המשרדית, הספורטיבית, והיומיומית. חשוב לציין שאני לא מטפל בבעיה אלא באדם שמולי, ותמיד עולים קשיים ובעיות נוספות במהלך הטיפול או השיעור. כאן הופכת עבודתו של המורה והמטפל לאומנות נרכשת בשנים של ניסיון, הקשבה ולמידה מתמדת.

מסיבה זו אני לומד את מקצוע הטיפול בחמש השנים האחרונות ומשלב טיפולי מגע והמלצות לאורח חיים בעבודה השוטפת שלי, לפי הצורך.

כמה ואיפה?

איפה אני מלמד?

תל אביבכיכר מסריק 14
מבשרת ציוןשבי ציון 3

מחירים – שיעור פרטי

45 דקות180 ש"ח
60 דקות240 ש"ח

מחירים – שיעור זוגי וסדנאות

זוגי – 60 דקות120 ש"ח (למתאמנ/ת)
סדנא – 120 דקותבהתאם למספר המשתתפים/ות

תאמו איתי שיעור

יואב טלר – 0544-757110. מוזמנים גם לכתוב:

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    תוכן ההודעה