אחיזה טובה יכולה לעשות את כל ההבדל בגוף

יואב טלר אורח חיים בריא, שיטת אלכסנדר ושיקום גופני Leave a Comment

כשאתם מחזיקים שקית, תיק או חפץ בכפות הידיים, אחיזה טובה ומלאה כמו בתמונה יכולה לעשות את כל ההבדל בין כאבים לבין שחרור ממנו – וזה נכון לכל הגוף!

למה? כי רק כפות הידיים נועדו להחזיק חפצים, וכשהם לא מחזיקות כמו שצריך, הגורם הלא נכון יעשה את העבודה – וככה נוצרות בעיות: במפרק כף היד, המרפק, הכתף, הצוואר ועמוד השדרה. במקומות האלו יהיה עודף מתח במקום שהם יהיו משוחררים ממתח.

אתם שולטים בשקית או השקית שולטת בכם?

שימו לב לעוד דבר שקורה: קחו משהו בכף היד, איחזו בו טוב, ואז הרפו את האחיזה ככה שהוא יהיה תלוי עליכם. במצב הזה משקל החפץ שולט בכם במקום שאתם תשלטו בו, וכל הגוף שלכם יפול הצידה לכיוון החפץ. ככה מתחילות בעיות גב ועמוד שדרה…

כשכל הגוף נוטה הצידה – עמוד השדרה שלכם נשלט על ידי גורם חיצוני. זה קורה כל הזמן עם המחשבים והטלפונים שלנו, אבל לא רק, גם ההגה, המזלג וכל חפץ אחר שאנחנו משתמשים בו. יש דרך להשתמש בהם ששומרת אצלנו את השליטה ושומרת לנו על עמוד השדרה והגוף.

זה עיקרון מאוד חשוב שכדאי לכם לבדוק וליישם בחיים: תשלטו בחפצים שסובבים אתכם במקום שהם ישלטו בכם. זה נכון לגבי כל חפץ שסובב אותנו – פחות ממליץ ליישם לגבי בני אדם 🙂

מרפק טניס: מאיפה התחיל הפוסט הזה?

היה אצלי היום בחור עם כאבים כרוניים במרפק, מרפק טניס. ראינו מה הוא עושה שגורם לו לכאב: הרמת התיק שלו ושקיות בסופר, פעולה של יישור וקיפול הזרוע במטלות הבית, ישיבה ממושכת עם עכבר. נוצרה סוג של דלקת במרפק.

במילים אחרות: הצטברות עודפת במרפק שצריך לשחרר אותה. על מה עבדנו?
1. החזקת חפצים כמו שצריך – כמו בפוסט של היום.
2. יישור וקיפול של הזרוע בזויות שונות.
3. עבודה ממושכת עם עכבר בישיבה מול מחשב.

הרעיון בכל המצבים האלה הוא דומה: למלא את כף היד ולרוקן את המפרקים. זה מה שהאחיזה הטובה עושה, ואז המרפק ושאר המפרקים לא צריכים לשאת בעומס ויכולים להיות משוחררים, כמו שהם אמורים להיות באופן טבעי.

הבחור שהגיע אחריו היום, שסבל מפריצות דיסק בצוואר, אמר שבכל פעם שהוא יוצא מהשיעור – כפות הידיים שלו חמות. זה מה שקורה כשהזרימה מגיעה לקצוות.

לסיכום העניין, אחיזה טובה היא משהו שאנחנו יודעים לעשות עם כפות הידיים שלנו.

רק צריכים להזכיר לעצמנו לעשות אותה בזמן שאנחנו מרימים חפצים, ובזכותה נוכל לשחרר את המפרקים שלנו, לדרוך על הקרקע ולצמוח בעמוד השדרה, ליצור יציבות משוחררת.

רוצים לבנות את הגוף שלכם מחדש עם שיטת אלכסנדר?

אוסף הטיפים החשובים ביותר לישיבה מול מחשב

להתחבר לגוף * לשפר את היציבה והיציבות תוך כדי ישיבה במשרד * לחסוך זמן, אנרגיה וכסף וליצור פתרון קבע * להבין מה ההרגלים המזיקים שלך ואיך לתקן אותם כדי למנוע בעיות ולהתחזק * ולדעת איך לסדר את עמדת העבודה באופן שיטיב עם הגוף.

  מאת יואב טלר | bodyguide.co.il
  אתם יכולים גם להירשם לרשימת התפוצה של הבלוג בלחיצה כאן

  Powered By ConvertKit

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.