כל שיטות התרגול שאני משלב בשיעורים – ואיך אני מלמד אותן?

רוב האנשים מגיעים אלי למסלול פרטני-שבועי כי יש להם בעיה או אתגר גופני. התרגול הוא כלי משלים נהדר שמשתלב להם בחיים, דברים שהם עושים כבר בשגרה וכדאי שיעשו אותם טוב יותר.

תרגול הוא גם דרך נוספת להתאמן על העקרונות שהם לומדים אצלי בשיעורים, וחלק מהאנשים אני מלמד תרגולים חדשים שמתאימים להם ומשרתים את המצב שלהם.

גם אם שיטת התרגול או התנועה שלכם לא מופיעה פה – תביאו אותה לשיעור ותראו איך אנחנו משפרים אותה פלאים.

שיטת אלכסנדר – הבסיס לכל סוג של פעילות גופנית

כשמבינים איך הגוף בנוי ואיך הוא עובד, אפשר ליישם את ההבנה הזו בכל דבר שאנחנו עושים. מפעולות גופניות יומיומיות ועד לתרגול המורכב ביותר.

שיטת אלכסנדר נותנת לנו את היכולת להבין גוף ותנועה ברמה שמאפשרת חופש יצירתי לעשות הכל – הרבה יותר טוב. היא לא שיטת תרגול. היא שפה של מודעות שמחברת בין המוח והגוף ומשפרת את רמת התפקוד שלנו.

חשוב לי לציין שבסופו של דבר כל השיטות מתחברות לתנועה הטבעית שלנו – לכדי אותו דבר. אני לא "עושה פילאטיס" ולא "מלמד צ'יגונג" כשיטות נפרדות. אני מלמד איך הגוף עובד, וכל שיטה נותנת למתרגל/ת אופי אחר של תרגול, קצב אחר, ופעילות שמתאימה יותר לו/ה – כדי להבין את אותו דבר. בדרך קצת אחרת.

אומנות הניסיון היא לדעת להתאים לכם את כלי התרגול המתאימים ביותר עבורכם.

פילאטיס

תרגול הפילאטיס שאני מעביר טוב במיוחד לאנשים עם בעיות גב תחתון ומפרקים שצריכים "לעשות" כדי להבין. אנשים שמתאים להם יותר תרגול ופחות פילוסופיה. שמבינים דרך הרגליים. אבל לא רק. גם אנשים שמחפשים עבודת מודעות גופנית עדינה וזורמת יוכלו למצוא על הרפורמר או הקאדילאק התקדמות משמעותית.

פילאטיס היא שיטה מודרנית יחסית, בת פחות ממאה שנה, מקורה באירופה וארה"ב אצל ג'וזף פילאטיס. התחילה כשיטה שיקומית והתרחבה לעולם המחול. כיום היא פופולרית ביותר בכל העולם כשיטת אימון בריאה ונחשבת מעמיקה יותר, ומתייחסת ל-core.

אני משתמש במכשירים שעיצב ובנה ג'וזף פילאטיס בגלל שהם מאפשרים לנו לעשות תנועה אופקית שמדמה את המציאות האנכית שלנו.

שיטת אלכסנדר עוסקת המון ביכולת שלנו להרים את עצמנו כנגד כוח המשיכה, והתרגול על הרפורמר של פילאטיס מאפשר לנו להבין יותר לעומק איך הרגליים והידיים שלנו צריכות לעבוד ביחד עם הראש והגו – במיוחד הרגליים – דבר שקשה מאוד לעשות כשאתה עומד על שתי הרגליים שלך.

עוד פרטים לגבי השיעורים שלי על מכשירי פילאטיס תמצאו כאן.

חדר כושר, משקולות ואימוני כוח

חלק מחוג לקוחותיי עוסק בפיתוח גוף ואימוני כוח, וחשוב מאוד לדעת לעבוד בצורה מאוזנת והוליסטית בתחומים האלה. זה לא משנה באיזה רמה אתם מתאמנים, חשוב להבין דבר אחד:

ההרגלים שלנו יכולים ליצור איזון גופני לא טוב. זה אומר שחלקים מסוימים בגוף לא עושים את התפקיד הנכון שלהם, ונוצר עומס יתר במקומות מועדים לכך. באימוני כוח אנחנו מעמיסים משקל נוסף על הגוף – ואם אנחנו עושים את זה עם הרגלים לא טובים, לוקחים את עצמנו לקצה הלא נכון, אנחנו חשופים לסכנת פציעות.

מעבר לכך, תרגול גופני הרמוני מייצר איזון בין המרכז (ליבה core) ובין הקצוות (גפיים). הדבר הנכון לעשות מבחינת הגוף הוא להביא את עיקר הכוח מהמרכז, ולאפשר לגפיים לשרת את המרכז ולהתחזק גם הן. אז יש פה התחזקות נכונה לצד מניעת פציעות.

בשיעורים שלי אנשים מדגימים לפני את התרגילים שהם רוצים לשפר, ואנחנו משפרים את טכניקת התרגול שלהם לפי העקרונות של שיטת אלכסנדר והתנועה ההוליסטית. בתרגול הבא שלהם בבית או בחדר הכושר הם עובדים על השיפור וכך הלאה, לתרגיל הבא.

צ'יגונג

שיטת התרגול הסינית העתיקה נהדרת להרגעת הנפש והפגת סטרס, להעמקת הנשימה, להחזרת הגוף לאיזון טבעי יותר ובאופן כללי – להתחבר לעצמכם ולמצוא תשובות נכונות בפנים. נכון – זו בעצם מדיטציה בתנועה.

צי'גונג מתאים במיוחד למי שרוצה לפתח רמת מודעות גופנית גבוהה, למי שאוהב/ת תרגול איטי, עדין וזורם, כמו ריקוד כמעט, ורוצה להבין טוב יותר איך הזרימה הפנימית בגוף עובדת, ואיך הנשימה מתחברת לתנועה. אם בנוסף לכך, אתם אוהבים לתרגל לבד בבית מדי יום או יומיים, צ'יגונג יכול להיות מדהים בשבילכם.

לאנשים המתאימים אני מוסיף תרגול צ'יגונג במסגרת השיעורים הפרטיים. אנחנו לוקחים תנועות בודדות של תרגול ומנתחים אותן לעומקן, כדי להבין את השילוב שבין המבנה (יין) והזרימה שבתוכו (יאנג). צ'יגונג הוא הגרעין של חמשת השנים האחרונות ללימודיי כמטפל ברפואה סינית – משם התחלתי את המסע.

ריצה טבעית

על כך אני מרחיב בפרטי פרטים בדף הריצה הטבעית, כאן באתר.

הליכה

אם יש לכם בעיות ברכיים, מפרקי ירך, בעיות אחרות ברגליים, בעיות גב תחתון ובעיות יציבה – הליכה יכולה להיות מסגרת מצוינת לתרגול משפר ומרפא בשבילכם.

הליכה היא הפעילות הגופנית הטבעית, המאוזנת והבריאה ביותר שיש לנו. אנחנו עושים אותה (עדיין) בחיי היום יום שלנו, הרבה. לכן, אין בנאדם שמגיע אלי לשיעורים שלא לומד ללכת הרבה, הרבה יותר טוב. מה זה אומר יותר טוב? זורם יותר, מחובר יותר. פחות לדפוק את הרגליים ויותר ללכת בעדינות. להתחבר לקרקע ולצמוח לשמיים.

הליכה מנקה את הראש ומזרימה את כל מה שצריך בגוף. אם אתם בדיכאון, צאו להליכה כל יום. היא אחת הדרכים הטובות ביותר להתאמן על מה שאתם לומדים אצלי בשיעורים.

שיטות תנועה ותרגול נוספות

אתם מוזמנים להביא לשיעור כל שיטה או תרגיל שאתם רוצים. מחול? אקרובטיקה? מוזיקה? שירה? חשוב לזכור שהכל בסופו של דבר פשוט ומגיע מאותו מקום. כל מה שאתם מביאים איתכם לשיעור – נוכל לשפר ולמצוא דרכו את נתיב ההתקדמות שלכם.

מעניין? צרו איתי קשר כאן:

    שם (חובה)

    אי-מייל (חובה)

    ההודעה שלך: