למה יש לכם בעיות במפרקים? ומה אפשר לעשות כדי שהכאבים יעברו – ולא יחזרו?

יואב טלר שיטת אלכסנדר ושיקום גופני Leave a Comment

בתמונה: בחור שהיה אצלי השבוע שעובד עם מסור חשמלי וסובל מכאבים בשורש כף היד והמרפק. הוא משקיע כוח בכל פעם שהוא מחזיק את המסור ומניע אותו, והכוח הזה מחולק לא נכון בגוף – מה שיוצר כאבים ונימול.

כשאתם עובדים עם הידיים, יש שני דברים שאתם צריכים לשים לב אליהם:

1. ההחזקה עצמה של כלי העבודה (או התינוק שלך) בכף היד: צריך שהכוח להחזיק לא יהיה במפרקים, אלא יגיע לאצבעות, והשרירים והמפרקים לכל אורך הזרוע יהיו משוחררים.

האם כשאתם מחזיקים משהו ביד, היא מתקשה ומתמלאת מתח? המשיכו להחזיק בכף היד ורככו את הזרוע ממתח. אפשר לעשות את זה כשהיציבות שלכם להחזיק מגיעה מעמוד השדרה, הקרקע ושרירי הליבה – ואפשר ללמוד את זה.

2. כשאתם עושים תנועות כמו להרים, לנסר, לחתוך, למשוך – הכוח לעשות אותן לא צריך לבוא מהמפרקים כי זה מה שיוצר דלקות. במקום – הכוח צריך לבוא מכל הגוף, מתנועת האגן.

יצא לי ללמד בשנים האחרונות: נגרים, חקלאים, גננים, אמהות לתינוקות קטנים, מוזיקאים, קונדיטורים, ספורטאים ומרימי משקולות. כולם עובדים עם הגוף וסובלים מבעיות מפרקים או עמוד שדרה כתוצאה משימוש לא נכון בגוף.

דוגמאות מהתקופה האחרונה:

אמא לתינוק שצריכה להרים אותו מהמיטה בלילה ובמהלך היום וסובלת מכאבים בשורשי כף היד. עבדתי איתה על שחרור הכוח ממפרק כף היד, והבאת הכוח מהגב – כשזה כמובן תלוי במנח הגיוני של הרמה.

חקלאי עם בעיות צוואר שרצה לגזום עצים אבל כאב לו הצוואר בכל פעם שהוא הרים את הזרועות לגיזום עץ גבוה. בעזרת עבודה נכונה יותר, הוא הצליח לעשות את אותה פעולה בלי כאבים.

חקלאי עם בעיות גב תחתון שהיה לו קשה להתכופף לרצפה לחבר טפטפות ולהרים ארגזי יבול. הוא לא האמין שהוא יוכל, אבל הוא עובד בחקלאות כבר תקופה ארוכה בלי שנתפס לו הגב.

בשיעורים מתקנים הרגלים: את התנועות הכי נפוצות שאתם עושים כל היום: מתחילים מהמנח – התשתית לתנועה – ומשפרים אותו, ואז עוברים לתנועה עצמה.

חשוב מאוד להבין את ההרגלים שלכם בשביל שתוכלו להבחין בהם ברגע האמת, לא לייצר את המתח הישן, לפעול טוב יותר – והבעיה נפתרת עם הזמן.

סדנא – ביום שני הקרוב

👈 סדנא ביום שני הקרוב 13.1: שימוש נכון בגוף עם שיטת אלכסנדר – 80 ש"ח. 19:00 בתל אביב.
👈 צרו איתי קשר בפרטי אם אתם מעוניינים.

מסלול פרטני – שיעורים בשיטת אלכסנדר: https://www.bodyguide.co.il/rehab/

אוסף הטיפים החשובים ביותר לישיבה מול מחשב

להתחבר לגוף * לשפר את היציבה והיציבות תוך כדי ישיבה במשרד * לחסוך זמן, אנרגיה וכסף וליצור פתרון קבע * להבין מה ההרגלים המזיקים שלך ואיך לתקן אותם כדי למנוע בעיות ולהתחזק * ולדעת איך לסדר את עמדת העבודה באופן שיטיב עם הגוף.

  מאת יואב טלר | bodyguide.co.il
  אתם יכולים גם להירשם לרשימת התפוצה של הבלוג בלחיצה כאן

  Powered By ConvertKit

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.